Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu

Zawieszenie naboru wniosków na refundacje i dotacje

Powiatowy Urząd Pracy w Augustowie informuje, że od dnia 7 lipca 2017 r. zostaje zawieszony nabór wniosków o refundację kosztów wyposażenia stanowisk pracy oraz dofinansowanie na podjęcie działalności gospodarczej w ramach obecnej rekrutacji (ostatnim dniem składania wniosków jest dzień  6 lipca 2017 r. - czwartek).


Zawieszenie naboru wniosków wynika z uchylenia z dniem 1 lipca 2017 r. między innymi rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23 kwietnia 2012 r. w sprawie dokonywania z Funduszu Pracy refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego oraz przyznawania środków na podjęcie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1041), w następstwie wejścia w życie ustawy z dnia 30 czerwca 2017 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z realizacją programu „Za życiem” (Dz. U. poz. 1292), wprowadzającej zmiany, których celem jest ułatwienie powrotu na rynek pracy opiekunom osób niepełnosprawnych (członkom rodziny, w rozumieniu ustawy z dnia 4 listopada 2016 roku wsparciu kobiet w ciąży i rodziny „Za życiem”).

W związku z powyższym, do czasu wydania nowych rozporządzeń nie jest możliwe rozpatrywanie wniosków i zawieranie umów, m. in. o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy oraz dofinansowanie na podjęcie działalności gospodarczej.

O wznowieniu przyjmowania wniosków Powiatowy Urząd Pracy poinformuje w komunikacie na swojej stronie internetowej oraz na tablicach informacyjnych znajdujących się w siedzibie urzędu.

Aktualność dodana przez: Urszula Grzybowska (2017-07-06 11:34:15)
Data wydarzenia : 2017-07-07
Data publikacji : 2017-07-06

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup.augustow.pl/wydarzenie/281/zawieszenie-naboru-wnioskow-na-refundacje-i-dotacje